close
متخصص ارتودنسی
اخبار روز

هووی 90 آمد

هووی 90 آمد

شما در وبسایت آترو تی وی هستید

http://www.uplooder.net/img/image/26/1675a0ed7dbdb1e1cb3a0b93c4eac6a2/88.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/83/e51d28b4672bf97fce6a37f081bae4ef/12.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/17/96c4a7b69f33acbbc0833d45b12d125f/4.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/7/a06c9befe30eebbeb655bd8d3872bee0/5.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/89/ae7c66a397bd3f866d63766f1d77b9ff/8.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/23/50b69b207e6ff3a1f0c23013ee25a7e8/6.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/90/43d2c2c75fd95b6bc095f34be8ad227c/7.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/36/85bc0d49b13feef642df5974bfc574f6/9.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/72/8db263ec020902e0ad80bc65be5ecd77/2.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/42/b4bb7874447914361e0949ef26a371e4/3.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/100/803fbe90e149cded68717b30820f356c/11.jpg

هووی 90 آمد

 

 

رقیب 90 جدی تر حمایت می شود

برنامه‌های مختلف تلویزیونی، فارغ از اثرگذاری و کاربرد، همواره رقابتی پنهان با یکدیگر دارند.

به گزارش کاپ،این اصلی غیرقابل انکار است و فقط به برنامه‌های تلویزیونی هم محدود نمی‌شود، در دنیای پر مخاطب امروز، رقابت، مولفه‌ی تاثیرگذاری بشمار می‌رود.

در میان برنامه‌های تلویزیونی صداوسیما، اگر از برنامه‌هایی که به نوعی «دورهمی رسانه‌ای» هستند تا یک برنامه تلویزیونی اثرگذار، بگذریم، «نود» مهمترین، پرمخاطب‌ترین و محبوب‌ترین برنامه است.

در سالیان متمادی که نود با اجرا و تهیه‌کنندگی مجری محبوبش عادل فردوسی‌پور روی آنتن شبکه سه رفته است، با روی کار آمدن جریان‌ها، طیف‌ها و افراد مختلف در بدنه صداوسیما و خارج از مجموعه صداوسیما و در نهادهایی مانند دولت و مجلس، در مواردی شاهد برخوردهایی با این برنامه بوده‌ایم. اثرگذاری این برنامه تا حدی بود که هراس را در دل برخی بیاندازد، همین دو سه سال پیش بود که تلویزیون چند هفته ابتدایی فصل، مردم و فوتبال‌دوستان را از تماشای نود محروم کرد.

از سوی دیگر ، برای تلویزیونی با چند ده شبکه سراسری و استانی، پذیرش این نکته که زیر بلیط یک برنامه قرار داشته باشد، پذیرفتنی نیست. هر مدیری دوست دارد مجموعه‌های همگنی داشته باشد، و در این میان برنامه‌های مختلفی که روزانه از کانال این ده‌ها شبکه روی آنتن می‌رود، نود، ناهمگن‌ترین است. برنامه‌ای که می‌تواند 4 میلیون پیامک دریافت کند، رکوردی بی‌نظیر. برنامه‌ای که می‌تواند بدنه فوتبال و ورزش را به چالش بکشد، بحران‌ساز باشد و دفع بحران هم بکند.

روز پنج‌شنبه، شبکه به‌نسبت تازه‌تاسیس ورزش، برنامه‌ی جدیدی را روی آنتن برد. «میدان» به تهیه‌کنندگی پیمان یوسفی و مزدک میرزایی، برنامه‌ای است که بی‌تردید می‌توان آن را یک کپی از نود دانست، یک کپی صرف به‌علاوه یک تفاوت عمده، و آن پخش زنده بازی بود. در برنامه‌ای که پنج‌شنبه روی آنتن شبکه ورزش رفت، همزمان با پخش زنده بازی‌ها، کارشناسی فنی و داوری هم صورت گرفت. اتفاقی که این برنامه را بیش از پیش به نود شبیه‌تر می‌کرد. پیمان یوسفی درباره شباهت‌های عمیق «میدان» و «نود»، اعتقاد دارد: «ماهیت برنامه‌ی میدان، با نود متفاوت است». او نود را یک برنامه مرجع، پربیننده و متکی به مجری‌ای «باذکاوت» می‌داند، «برنامه‌ای که جایگاه خود را میان مخاطبان عام و خواص پیدا کرده است».

از نگاه یوسفی تفاوت‌های عمده‌ای میان نود و میدان وجود دارد: «میدان یک برنامه ورزشی است، که در طول هفته هر شب از شبکه ورزش پخش می‌شود و به یک ورزش خاص هم محدود نمی‌شود، ایده‌ی اولیه ساخت این برنامه، در همان سال 91 همزمان با افتتاح شبکه ورزش به ذهن من و مزدک میرزایی رسید، ما در آن سال 9 ماه این برنامه را روی آنتن بردیم. در سال 92 قرار بود یک مجله روتین ورزشی تلویزیونی با تکیه بر فن‌آوری‌های جدید روی آنتن برده شود که در آن سال این برنامه منتفی شد و اجرای آن به امسال موکول شد».

یکی از چالش‌های عمده‌ای که برنامه نود با آن روبرو است و از آن هم گریزی ندارد، بحث کهنه شدن برخی از رویدادهای فوتبال است، و این که مخاطبان، هواداران و حتی خواص فوتبالی باید تا دوشنبه شب انتظار بکشند تا تکلیف فلان صحنه مشکوک داوری برایشان روشن شود، این نقطه‌ی ضعف، دقیقا همان جایی است که پیمان یوسفی و همکارانشان در میدان، به عنوان برگ برنده روی آن حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند: «در این که نود مخاطبان خاص خود را دارد، تردیدی نیست، اما فراموش نکنید که در عصر اینترنت، و با وجود شبکه‌های مختلف تلویزیونی و خبرگزاری‌های مختلف، شاید خیلی‌ها دوست نداشته باشند، تا دوشنبه شب منتظر بماند، ما در همان لحظه که کارشناسی فنی و داوری بازی را انجام می‌دهیم، برای ما اطلاع‌رسانی در اسرع زمان یک مولفه مهم است».

یوسفی با رد هر گونه موازی‌کاری میدان با نود، معتقد است «اگر نود را فقط به بحث فنی و کارشناسی داوری‌اش محدود کنیم، در حق این برنامه جفا کرده‌ایم، این برنامه جایگاه‌اش را در میان مخاطبان به عنوان یک برنامه آسیب‌شناسانه باز کرده است. در میدان ما قصد نداریم چنین نگاهی به فوتبال داشته باشیم و فقط در همان بحث فنی و کارشناسی داوری فعالیت می‌کنیم،‌ حتی ما قصد نداریم تمام بازی‌ها را پوشش دهیم،‌ تنها در روزهایی که در لیگ برتر سه و یا چهار بازی همزمان یا با تفاوت اندک زمانی برگزار می‌شوند روی آنتن می‌رویم و در روزهایی که یک یا دو بازی برگزار می‌شود، ما برنامه نخواهیم داشت».

نکته جالب توجه دیگر از نخستین قسمت از برنامه میدان، حضور کارشناس محبوب داوری در این برنامه بود، کسی که سال‌ها در کنار فردوسی‌پور، زوج محبوبی در برنامه نود ساخته بودند. هوشنگ نصیرزاده در حالی به عنوان اولین کارشناس داوری برنامه میدان حاضر شد، که مدت زیادی است در استودیو برنامه نود حضور نداشته است: ـ«از آخرین حضورم در نود به عنوان کارشناس داوری، بیشتر از دو سال و شاید هم سه سال زمان می‌گذرد، من اشتهارم را به فردوسی‌پور مدیون هستم. با اینکه زمان زیادی است که به نود دعوت نشده‌ام، اما هرگز این برنامه را از دست نمی‌دهم و هر هفته آن را تماشا می‌کنم».

نصیرزاده به همراه پرویز سیار و رضا غیاثی، نسل اول کارشناسان داوری برنامه نود بودند، سه کارشناسی که دیگر به نود دعوت نمی‌شوند، شاید بتوان با چند استدلال ساده و یک حساب سرانگشتی، دلایل عدم حضور سیار و غیاثی را پشت هم قطار کرد، اما آنچه که نمی‌توان تحلیل درستی برای آن ارائه‌ کرد عدم حضور نصیرزاده در این برنامه است: «من از سه سال پیش با چند باشگاه لیگ برتری در زمینه تخصصی‌ام، همکاری می‌کردم، کارهای حقوقی و انضباطی آن‌ها را انجام می‌دادم. من با تراکتورسازی، نفت آبادان، پیکان و ذوب‌آهن همکاری می‌کردم و فقط در یک پرونده توانستم مانع جریمه شصت هزار دلاری ذوب‌آهن شوم. الان هم که از ابتدای فصل با هیچ باشگاهی همکاری نمی‌کنم، رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال هستم. احساس می‌کنم، فکر می‌کنند حوزه کاری من از کارشناسی داوری به کارهای حقوقی و انضباطی تغییر کرده است و مرا به برنامه نود دعوت نمی‌‌کنند».

نصیرزاده بی‌تردید محبوب‌ترین کارشناسی داوری در صداوسیما است، کسی که به همراه سعید مظفری‌زاده، تنها کارشناسانی بودند که در برنامه 2014، به تهیه‌کنندگی فردوسی‌پور دعوت شدند: «حضور در نود برای هر کارشناسی حائز اهمیت است، من هم دوست دارم در نود کارشناسی انجام دهم، اما به‌نظر می‌رسد برخی از همکارانم در دو سال گذشته پشت سر من حرف‌هایی زده و تحرکاتی انجام داده‌اند که فضا را علیه من منفی کرده بود.»

حضور کارشناس برنامه نود، در برنامه‌ای که به‌نظر مولود جایگزین نود بود،‌ حاشیه‌ای مهم‌تر از متن تلقی می‌شد:‌ «پیش از ورود به برنامه،‌ نمی‌دانستم فضای آن دقیقا چه شکلی است و درباره محتوا و فرم آن بی‌اطلاع بودم. اما وقتی تلفنی از من برای حضور در این برنامه دعوت کردند، از تهیه‌کنندگانش درباره اینکه،‌کارشان موازی‌کاری با نود است یا خیر سوال کردم، پاسخ آنها این بود که این برنامه به‌هیچ عنوان موازی‌کاری با نود تلقی نمی‌شود. اگر حساسیت‌ها بروی هر دو برنامه وجود داشته باشد، قطعا انتخاب من نود خواهد بود، عادل برای من مهم است، نه کس دیگری».

حالا باید دید، میدان، آمده است آلترناتیوی برای نود باشد تا در درازمدت جایگزین آن شود و به‌نوعی اثرگذاری نود را کمرنگ کند، یا فردوسی‌پور برگ برنده دیگری برای مخاطبانش رو خواهد کرد تا حریف نوپایش را از میدان به در کند. باید صبر کرد و دید در این شطرنج، چه کسی برنده نهایی خواهد بود.

همچنین قرار است سه‌شنبه شب‌ها در شبکه سوم سیما ویژه برنامه فوتبال خارجی روی آنتن برود. برنامه ای که مثل فوتبال 120 شبکه ورزش به مسائل روز فوتبال اروپا می پردازد.

 

 

دسته بندي: سه (ورزش و سرگرمی),شبکه ورزش,

نظرات مخاطبین ( شما هم نظر بدین )

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
مطالب مرتبط :

آخرين ارسالي هاي تالار گفتمان آترو

آخرین برنامه های شبکه تلوزیونی آترو :

فید خوان rss reader