close
متخصص ارتودنسی درتهران
اخبار روز

شبکه سحر اچ دی میشود

شبکه سحر اچ دی میشود

شما در وبسایت آترو تی وی هستید

http://www.uplooder.net/img/image/26/1675a0ed7dbdb1e1cb3a0b93c4eac6a2/88.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/83/e51d28b4672bf97fce6a37f081bae4ef/12.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/17/96c4a7b69f33acbbc0833d45b12d125f/4.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/7/a06c9befe30eebbeb655bd8d3872bee0/5.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/89/ae7c66a397bd3f866d63766f1d77b9ff/8.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/23/50b69b207e6ff3a1f0c23013ee25a7e8/6.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/90/43d2c2c75fd95b6bc095f34be8ad227c/7.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/36/85bc0d49b13feef642df5974bfc574f6/9.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/72/8db263ec020902e0ad80bc65be5ecd77/2.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/42/b4bb7874447914361e0949ef26a371e4/3.jpg

http://www.uplooder.net/img/image/100/803fbe90e149cded68717b30820f356c/11.jpg

شبکه سحر اچ دی میشود

 

 

رونمایی از تغییرات شبکه سحر در هفته جاری

نشست خبری تشریح  24 ساعته شدن سیمای اردوی شبکه جهانی سحر صبح امروز برگزار شد.

بنا بر این گزارش، این نشست خبری با حضور علیرضا سلیمان زاده مدیر شبکه سحر و محسن سوهانی مدیر واحد هنری این شبکه و جمعی از خبرنگاران در ساختمان شبکه سحر برگزار شد.

در ابتدای این نشست خبری علیرضا سلیمان‌زاده مدیر شبکه سحر با بیان معرفی سیمای اردوی این شبکه، گفت: سیمای اردو یکی از 5 شبکه تلویزیونی شبکه سحر است. شبکه سحر به این دلیل که یک شبکه برون‌مرزی است و پخش داخلی ندارد، در داخل کشور مخاطبان کمتری دارد و به این دلیل که روی ستاپ‌باکس هم قرار ندارد، از نظر خبررسانی غیر از شبکه‌های صدا و سیما سایر رسانه‌ها می‌توانند در آشنایی مردم با این شبکه تأثیرگذار باشند.

وی ادامه داد: شبکه سحر در سال‌های اخیر توسعه قابل توجهی از لحاظ کمی و کیفی داشته است و ساختار برنامه‌سازی آن در 6 سال اخیر شتاب بیش‌تری گرفته است.

وی در ادامه صحبت‌های خود افزود: در آبان ماه سال گذشته با افتتاح شبکه کردی و ارتقای زمان پخش آن به 24 ساعت در خدمت شما بودیم. شبکه سحر در 3 کانال 24 ساعته به 6 زبان برنامه پخش می‌کرد که یکی از آن‌ها زبان کردی بود. بعد از آن بلافاصله سیمای آذری به‌صورت 24 ساعته فعالیت خود را آغاز کرد و به‌عنوان اولین کانال شبکه از فرمت 16 به 9 تغییر کرد. الان هم هم‌زمان با فرا رسیدن عید غدیر فعالیت 24 ساعته سیمای اردو اتفاق می‌افتد که پخش آن نیز با فرمت 16 به 9 در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت که یک گام قبل از تبدیل به HD است و در آینده نزدیک قصد داریم تا این شبکه به‌صورت HD برنامه‌های خود را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

سلیمان‌زاده در ادامه بیان داشت: شبکه جهانی سحر از 5 کانال تلویزیونی و رادیویی تشکیل شده است. سیمای بوسنی، فرانسه، کردی، آذری، اردو، از این کانال‌ها هستند. همچنین بخش انگلیسی زبان نیز که مدتی است از شبکه سحر جدا شده، قرار است به‌صورت به مستقل فعالیت خود را ادامه دهد.

وی در ادامه فرآیند توسعه شبکه جهانی سحر را به بخش‌های مختلفی تقسیم کرد و افزود: ارتقای کیفی محتوای پخش در شبکه سحر یکی از این محورهاست. شبکه سحر، شبکه عامه مردم است و مأموریتش خبررسانی براساس گفتمان انقلاب اسلامی و معرفی سبک زندگی ایرانی به جهانیان است. از این رو همه بخش‌ها و ژانرها در شبکه سحر موضوعیت دارند و انواع گروه‌های مخاطبان از کودک تا بزرگسال با تفکیک جنسی، مذهبی و سنی در اهداف ما قرار دارند که برای همه آن‌ها برنامه‌هایی در خور را تهیه خواهیم کرد. از قبیل برنامه کودک، خانواده، فرهنگی،‌ هنری، اقتصادی، اجتماعی، علمی، سیاسی، مذهبی، خبری و...

وی بیان داشت: با توجه به اینکه شبکه سحر گروه فیلم و سریال مستقل ندارد و این بخش را به شبکه برون‌مرزی انتقال داده است، قصد دارد آثار نمایشی را به‌صورت تأمینی از سایر شبکه‌ها استفاده کند و با زبان‌گردانی از شبکه سحر پخش کند.

سلیمان‌زاده ادامه داد:‌ گروه‌های مخاطبان در شبکه سحر به مناطق خاص جغرافیایی منحصر نمی‌شوند و اگر برنامه‌ای برای شبه قاره هند پخش شود، مقصود و هدف ما این نیست که فقط شبه قاره هند می‌بایست این برنامه را ببیند، بلکه هدف ما سراسر دنیاست، اما در این میان ساعت پیک کنداکتور را برای مخاطبان شبه قاره هند در سیمای اردوی این شبکه در نظر گرفته‌ایم و به این دلیل که سایر مخاطبان بتوانند با توجه به ساعت‌های کشور خود استفاده کنند، دو بار در شبانه‌روز همان برنامه را بازپخش خواهیم کرد.

وی در ادامه بیان داشت: در زمینه پوشش ماهواره‌ای برای این شبکه دچار مشکلاتی هستیم که امیدواریم به زودی مرتفع شود. در حال حاضر مخاطبان شبکه سحر به‌طور زنده با هر زبان دلخواه می‌توانند برنامه خود را مشاهده کنند.

سلیمان‌زاده درباره شبکه رادیو تلویزیونی اینترنتی شبکه جهانی سحر نیز افزود: درحال حاضر شبکه رادیو تلویزیونی اینترنتی شبکه سحر در فضای وب قرار دارد. در برنامه‌های نزدیک‌مان قرار است وب‌سایت شبکه سحر را بازسازی کنیم و آن‌ها را یکپارچه کرده و با شبکه‌های رادیویی تلویزیونی ادغام کنیم، ضمن اینکه برای هر یک از شبکه‌های تلویزیونی سحر، یک شبکه رادیویی مستقل هم داریم.

وی با اشاره به محور بعدی توسعه این شبکه بیان داشت: تغییر بسته گرافیکی شبکه سحر و لوگوی جدید این شبکه از 2 ماه پیش انجام شده و این فعالیت برای یکپارچه‌سازی همه زیرشبکه‌ها تا اواخر پاییز انجام خواهد شد.

مدیر شبکه سحر ادامه داد: محور بعدی ارتقای کیفیت برنامه‌سازی براساس استانداردهای تولیدی است. برنامه‌ریزی‌های جدیدی صورت گرفته و طرح‌هایی نیز در دست تهیه و تولید قرار دارد. همچنین ساختارهای متنوع‌تری هم‌چون مستند، ایموشن‌گردانی و... سهم بیش‌تری را در این شبکه پیدا کرده‌اند و سهم برنامه‌های صرفاً گفت‌وگو محور کاهش پیدا کرده و قرار است خروجی این موضوع کم کم از آنتن این شبکه تلویزیونی در اختیار مخاطبان قرار بگیرد.

وی به مهندسی کنداکتور پخش شبکه اشاره کرد و افزود: مهندسی کنداکتور پخش شبکه سحر نیز براساس ظرفیت تولیدی استفاده از نیروهای انسانی صورت گرفته و تصمیم گرفتیم پیک کنداکتوری را برای هر شبکه در نظر بگیریم. بدین صورت که برای هر شبکه بین 6 تا 8 ساعت بسته به ظرفیت موجود برنامه‌ریزی کردیم. برای سیمای اردو زبان شبکه سحر این ساعت اصلی کنداکتور در حال حاضر 7 ساعت است که 2 نوبت بازپخش در شبانه‌روز خواهد داشت.

مدیر شبکه سحر درباره سینگنال‌رسانی برای پخش برنامه‌های این شبکه گفت: در بخش سیگنال‌رسانی برنامه‌هایی داریم، اما به این دلیل که محدودیت برای ما وجود دارد، بعید می‌دانم بتوانیم در کوتاه مدت سیگنال‌رسانی موفقی داشته باشیم، اما باید این را هم بگویم تا حدودی این سیگنال‌رسانی رفع شده است. شبکه سحر روی پکیج‌های ماهواره‌ای قرار ندارد که امیدواریم این نقصیه از طرف شبکه کابلی رفع شود و علاوه بر سیستم پخش ماهواره‌ای می‌بایست از یک مکمل برای آنتن‌دهی خوب این شبکه برای پخش استفاده شود که متأسفانه در این زمینه تحریم‌ها مانع از کار ما بود. همچنین از نظر تولید و محتوا بهبودی در برنامه‌های این شبکه صورت گرفته که در حال تولید برنامه با محتوای غنی‌شده آن هستیم.

مدیر شبکه سحر خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم در سال 2016 تصویر جدیدی از شبکه سحر که غنی و جذاب است را در دسترس مخاطبان قرار دهیم و بتوانیم از نظر آن‌ها به‌صورت تعاملی در برنامه‌های‌مان استفاده ببریم.

وی درباره حضور شبکه سحر در شبکه‌های اجتماعی بیان داشت: شبکه جهانی سحر در شبکه‌های اجتماع نیز فعالیت دارند و همچنین ویدئوهای مربوط به سیمای اردوی این شبکه در شبکه‌های اجتماعی فعال شبه قاره هند با مدت زمان بالا دیده می‌شود و براساس این ارتباط با وب‌سایت می‌خواهیم اطلسی از مخاطبان شبکه سحر تشکیل داده و هدف‌گیری‌مان را از نظر ساختار محتوا بهبود بخشیم.

سلیمان‌زاده با اشاره به تولیدات نمایشی شبکه سحر، گفت: شبکه جهانی سحر در گذشته تولیدات نمایشی داشته، اما درحال حاضر در دوره جدید این شبکه ما هیچ تولید نمایشی نداریم و امیدواریم بتوانیم در کنار این موضوع فعالیت‌های بین‌المللی‌مان را داشته باشیم.

وی درباره پوشش خبری حادثه تلخ منا بیان داشت:‌ ما در این مدت چند روزه برنامه‌های مختلفی را درباره این حادثه تلخ داشته‌ایم. علاوه بر بخش‌های اصلی خبر، یک برنامه گفتگومحور نیز با موضوعیت این اتفاق به روی آنتن بردیم. همان طور که همه می‌دانید به این دلیل که منابع خبررسانی عربستان سعودی است و آن‌ها نیز در بیان تعداد و ارقام کشته‌شده‌ها و مجروحان به صورت مشخص و دقیق خبرها را اطلاع‌رسانی نمی‌کنند و در این زمینه سانسور خبری وجود دارد، بالطبع ما هم درباره این جزئیات اخبار می‌بایست مثل سایر کشورها خبررسانی کنیم، اما در چنین شرایطی با توجه به منابعی که اولین خبر را منعکس می‌کند، سعی در پوشش آن داریم.

مدیر شبکه سحر درباره تعداد شبکه‌های رادویی این شبکه گفت: ما در شبکه سحر 5 کانال تلویزیونی و 5 کانال رادیویی داریم. از نظر رضایت‌مندی مخاطبان از سایر شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی آمار دقیقی نداریم، اما امیدواریم بتوانیم با بازخوردهایی که از مخاطبان‌مان می‌گیریم، اطلسی تهیه کرده تا بتوانم ارتباط دوجانبه‌ای با مخاطبان برقرار کنیم.

وی درباره فعالیت سیمای فرانسوی شبکه سحر اظهار داشت: سیمای فرانسوی شبکه سحر درحال حاضر به‌صورت 18 ساعت فعالیت می‌کند و اگر یک استودیوی دیگر برای این شبکه راه‌اندازی کنیم، می‌توانیم تعداد ساعت‌های فعالیتش را به 24 ساعت در روز ارتقا دهیم و اگر این اتفاق بیفتد راهمان برای 24 ساعته شدن سیمای بوسنی هموارتر خواهد شد.

مدیر شبکه سحر درباره بازخورد مخاطبان از سیمای بوسنی، گفت: شبکه‌های مطرح دنیا، سیمای بوسنی را تماشا می‌کنند و برای‌شان اهمیت دارد. سیمای بوسنی شبکه سحر نیز فقط منطقه بوسنی را پوشش نمی‌دهد، بلکه کل منطقه بالکان را تحت پوشش خود قرار داده است و از نظر سیگنال‌رسانی توانسته موفق عمل کند.

سلیمان‌زاده در پایان این نشست خبری در تشریح برنامه‌هایی که قرار است روز چهارشنبه با حضور رئیس سازمان صدا و سیما در آیین 24 ساعته شدن سیمای اردوی شبکه سحر صورت بگیرد، بیان داشت:‌ از الان به شما وعده حضور در یک مراسم متفاوت را می‌دهم؛ چراکه قرار است افتتاحیه متفاوتی نسبت به آنچه در آیین 24 ساعته شدن سیمای آذری دیدید، داشته باشیم. در این مراسم قرار است یادواره‌ای از میرسیدعلی همدانی و محمد اقبال لاهوری که از شاعران اردو زبان هستند و اشعاری را نیز به فارسی سروده‌اند، داشته باشیم.

به گزارش فارس، مراسم آیین 24 ساعته شدن سیمای اردوی شبکه جهانی سحر به همراه یادواره میرسیدعلی همدانی و محمد اقبال لاهوری چهارشنبه هشتم مهرماه با حضور محمد سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما در سالن شهید رضوان مرکز بسیج صدا و سیما برگزار شود.

 

 

دسته بندي: شبکه های تلوزیونی,شبکه سحر (چندزبانه),افتتاح شبکه ها,

نظرات مخاطبین ( شما هم نظر بدین )

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
مطالب مرتبط :

آخرين ارسالي هاي تالار گفتمان آترو

آخرین برنامه های شبکه تلوزیونی آترو :

فید خوان rss reader